O firmie

Stabilny partner, dopasowujący się do potrzeb Klienta

Firma Instal powstała w 1991 roku w Świętochłowicach jako biznes rodzinny, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na materiały elektroinstalacyjne. Dzisiaj jesteśmy producentem o europejskim zasięgu i jednym z największych pracodawców w mieście.

Potencjał Górnego Śląska

Lokalizacja firmy w Świętochłowicach - w najbardziej zindustrializowanej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego - pozwoliła nam pozyskać wysoko wykwalifikowanych pracowników. Doświadczona, doskonale przygotowana kadra techniczna stanowi kluczową wartość naszej firmy. Obecnie zatrudniamy ponad 150 pracowników, potrafiących realizować różnorodne cykle produkcyjne. Siedziba naszej firmy znajduje się w budynkach dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Matylda, które aktualnie pełnią funkcję produkcyjno-magazynowo-biurową.

Filary działalności

Działalność firmy Instal opiera się na:

  • produkcji wyrobów własnych,
  • produkcji wyrobów w oparciu
    o dokumentację Klienta,
  • świadczeniu usług,
  • handlu (dystrybucji),
  • outsourcingu procesów
    logistycznych.

Specjalizujemy się w zgrzewaniu rezystancyjnym i lutozgrzewaniu oraz w produkcji i dystrybucji transformatorów, elastycznych szyn zasilających, wiązek kablowych, systemów sterowania ruchem kolejowym i innych rozwiązań pod standardowe i nietypowe potrzeby. Nasze produkty znajdują zastosowanie w przemyśle elektroinstalacyjnym, samochodowym, kolejowym, górniczym i hutniczym. Jesteśmy liczącym się dostawcą części na europejskim rynku automotive.

Elastyczność produkcji

Umożliwiamy produkcję wysokich, średnich i jednostkowych partii - w zależności od potrzeb. W ofercie posiadamy produkty m.in. z segmentu elektrotechnicznego, pneumatycznego, samochodowego i kolejowego. Dzięki dużej różnorodności procesów produkcyjnych w wielu branżach, Klient zawsze otrzymuje optymalne rozwiązania do rozwoju nowych produktów.